Go to Top

Актуальні питання про рецепт на антибіотики

Автор: Адміністрація.  Розділ: Новини.

💢Чи можна купити антибіотик без призначення лікаря?

Ні. Купити будь-які антибіотики можна тільки за призначенням лікаря. Призначення — це паперовий або електронний рецепт, який виписує лікар на прийомі. В ньому має бути вказана наступна інформація: діюча речовина препарату, дозування та графік прийому ліків.

💢Хто з лікарів може виписати електронний рецепт на антибіотик?

Будь-який лікар, який призначив антибіотики. Від сімейного лікаря до дерматолога, онколога чи гастроентеролога. До того ж немає різниці працює лікар в приватному закладі чи в державному.

💢Чи потрібна декларація для отримання е-рецепта?

Ні. Для отримання електронного рецепта на антибіотики декларація не обовʼязкова. Проте пацієнт має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Це можна зробити двома способами: уклавши декларацію з сімейним лікарем або безпосередньо зареєструвавшись на прийомі у будь-якого лікаря.

💢В якій аптеці можна придбати ліки за електронним рецептом?

Під час перехідного періоду придбати необхідні ліки за рецептом можна у будь-якій аптеці. Для цього достатньо лише предʼявити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження виписки електронного рецепта, або паперовий рецепт. Важливо, що придбати антибіотик за рецептом можна впродовж 30 днів з моменту його виписки.

💢Чи можна погасити електронний рецепт частково, тобто придбати меншу кількість препарату, ніж вказана в рецепті?

Так. Лікар у рецепті вказує діючу речовину препарату, дозування та тривалість лікування. Натомість пацієнт може самостійно прийняти рішення щодо бренду лікарського засобу та частково погасити рецепт відповідно до свого бюджету. Функціонал електронного рецепта дозволяє зробити частковий відпуск ліків та розділити покупку на декілька разів. При цьому отримувати повторно рецепт у лікаря не потрібно. При відпуску фармацевт поставить на інформаційній довідці штамп “Відпущено” та вкаже кількість відпущеного лікарського засобу. При повторному погашенні пацієнт зможе використати той самий рецепт.

Джерело: НСЗУ

Бережіть себе і будьте здорові 💙💛

best seo companies