Go to Top

Акція «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії».

Автор: Dev.Team.  Розділ: Новини.
Акція «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії».

З 14.05.2018р. до 18.05.2018р. у комунальній 6-ій міській поліклініці м.Львова проводиться акція «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії». Під час проведення  акції кожний громадянин матиме змогу виміряти артеріальний тиск у поліклініці, де функціонуватиме пункт вимірювання артеріального тиску.

 

Що таке артеріальний тиск і як його контроювати?

Щоб проштовхнути кров по судинній системі, необхідно докласти певної сили. Ця сила, яка діє на стінки судин під час плину крові, називається артеріальним тиском. Показники тиску прийнято позначати двома цифрами, наприклад, 120 і 80 мм рт. ст. Більше значення називається систолічним тиском, під яким розуміють найвищий тиск на стінку судини після скорочення серця. Менше значення називається діастолічним тиском, під яким розуміють тиск крові в період спокою, у перерві між скороченнями серця.

Людський організм створений дуже надійно, з великим запасом міцності, зокрема, і до коливань артеріального тиску. Судинна стінка здатна витримувати значні підйоми тиску за умови, що вона достатньо еластична та міцна. Але з віком еластичність судин знижується і, як наслідок, збільшується ризик виникнення гіпертонічної хвороби і в осіб старше 40 років досягає 20–25% при відносно рівномірному розподілі серед чоловіків і жінок. Причини виникнення гіпертонічної хвороби до кінця не з’ясовані. Серед факторів, що спричиняють її розвиток, виділяють: емоційний стрес, спадково-конституційні особливості, професійні шкідливості, особливості харчування (надмірне вживання кухонної солі, насичених жирів, дефіцит магнію), вікова перебудова організму в період клімаксу, травми черепа, інтоксикації, гіподинамія.

Оптимальним вважається тиск 120/80 міліметрів ртутного стовпчика, нормальним та високонормальним – від 130/85 до 139/89. Про гіпертонію можна говорити тоді, коли тиск вищий, ніж 140/90 (гіпертонія І ступеня). Тиск 160/100 вказує на гіпертонію II ступеня, а понад 180/110 – ІІІ ступеня.

В Україні майже 12 млн осіб хворих на гіпертонічну хворобу, що становить безмаль 30% дорослого населення.

За статистикою, у м.Львові від підвищеного тиску страждає 188092 осіб (30,2%), але, насправді, таких людей набагато більше. Гіпертонічну хворобу тепер діагностують і у вісімнадцятирічних. А основну питому вагу серед осіб з вперше виявленою АГ становлять особи працездатного віку. Наслідки артеріальної гіпертензії «вбивають» людей частіше за інші хвороби. Відомо, що по над 50% всіх випадків смерті від серцево-судинних захворювань в Україні припадає на АГ, а точніше, на її ускладнення: в першу чергу –  це інфаркт міокарда та інсульт. Аналогічна ситуація спостерігається і у м. Львові, зокрема, щороку помирають від інфаркту міокарда близько 190 львів`ян, а від інсульту – 390 осіб. Значною мірою це пов’язано з низькою поінформованістю населення про необхідність своєчасного виявлення та лікування АГ.

Шановні мешканці міста Львова! Дбайте про своє здоров’я! Систематично відвідуйте поліклініку! Контролюйте артеріальний тиск! Убережіть себе від інфаркту та інсульту!

best seo companies