Джерело ілюстрації: ЛМР
“Якщо ми не подолаємо спалах кору, то у місті Львові ще хтось помре. Хто помре? Той, хто не вакцинований,” – пояснив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володими Зуб.
Завдяки хорошій інформаційній кампанії та роботі з батьками у Львові вже вакцинували понад 7 тис дітей. Тим не менше, досі не вдалось зупинити темпи приросту захворюваності в місті. Найшвидше кір поширюється в організованих колективах, в тому числі в школах. З огляду на це, усі 117 шкіл Львова перевірили на ризик захворюваності кором. Із загальної кількості освітніх закладів лише 14 шкіл, а це лише 5%, мають низький ризик захворюваності на кір. Найвищий ризик захворіти на кір виявили у школі “Дзвіночок”, Ліцеї Просвіта та в ліцеї №8.
Як зазначив Володимир Зуб, вірус поширюється не лише серед дітей, він поширюється й на категорію дорослих, які не були вакциновані. А ліків від кору немає, єдиний захист — вакцинація.
Додаткових заходів з вакцинації почнуть вживати з 18 лютого до 10 березня. Проте ніяких спеціальних мобільних груп організовувати не планують. Батьків і дітей закликають вакцинуватися у державних територіальних клініках Львова. Ця послуга є повністю безкоштовною.
При щепленні використовують вакцини бельгійського та американського виробництва. Після вакцинування у Львові не зафіксували жодного поствакцинального ускладнення. За словами головного позаштатного спеціаліста з епідеміології управління охорони здоров’я ЛМР Олени Баворовської, якщо після вакцинації з’являється почервоніння чи висип на 10 день — в цьому немає нічого страшного і це не є заразним.