Дайджест змін у системі охорони здоров’я. Випуск №5
П’ятий номер Дайджесту присвячений роботі електронної системи охорони здоров’я. Подано інструкції, як підключитися до системи «Електронне здоров’я» закладу і як підключити лікарів.
«Уже 2 квітня розпочався перший етап реформи фінансування охорони здоров’я — кампанія з вибору лікаря. Пацієнти можуть обирати свого лікаря первинної медичної допомоги (сімейного лікаря, терапевта або педіатра), підписуючи з ним декларації. Всі декларації заповнюються в системі «Електронне здоров’я», – нагадує заступник міністра Павло Ковтонюк.
У цьому числі дайджесту є покрокова інструкція, як підключитись до електронної системи медзакладам і як підключити лікарів.Наголошується, що декларації будуть заповнюватися в електронній формі. Керівник закладу має визначити одну або кількох людей, уповноважених приймати декларації та вносити дані в систему «Електронне здоров’я».
Своїм досвідом організації електронної системи ділиться Гадяцький район.
«У районі зараз усі сільські й міські амбулаторії, ФАПи, районну лікарню об’єднано в єдину мережу та підключено до Інтернету. Для цього ми придбали 119 комп’ютерів і забезпечили у всьому районі швидкісний Інтернет. На створення мережі й забезпечення її повноцінного функціонування пішло півтора року», – розповідає голова Гадяцької райдержадміністрації Олексій Матюшенко.
Про досвід підключення до електронної системи охорони здоров’я розповідає головний лікар ЦПМСД м. Мукачева Євген Мешко.
Чому не створюється єдиний державний інтерфейс? Навіщо отримувати ЕЦП для роботи з електронною системою охорони здоров’я? Хто повинен отримати ЕЦП і який тип ЕЦП потрібен для роботи з системою «Електронне здоров’я»? На ці та інші питання про електронну систему охорони здоров’я відповіді у цьому числі стіннівки.
Також ви зможете прочитати колонку Голови Національної служби здоров’я України Олега Петренка, якого нещодавно призначив на цю посаду Кабінет Міністрів.
Переглянути Дайджест можна тут: 4377-moz_digest_05_2018