Go to Top

Дифтерія

Автор: Адміністрація.  Розділ: Новини.

Дифтерія – одне із найнебезпечніших та швидко поширюваних захворювань, яке дає високу летальність. Щеплення проводиться згідно календаря щеплень МОЗ України. Вакцина є у наявності.

Нажаль, у такий важкий для всіх час, в Україні зафіксований спалах дифтерії.

Як розповсюджується та які має симптоми?

Джерело захворювання – бактерія Corynebacterium diphtheria, яка легко передається між людьми повітряно – крапельним шляхом та при безпосередньому контакті.

Заразитися дифтерією можна як від хворої людини, так і від людини, що є носієм бактерії.

Симптоми дифтерії:

  • загальна слабкість;
  • лихоманка;
  • біль у м’язах та суглобах;
  • біль у горлі;
  • збільшення лімфатичних вузлів;
  • на 2-3 добу після захворювання на слизовій оболонці горла з’являється плівка сіро – білого кольору. Саме ця плівка здатна перекривати просвіт дихальних шляхів і привести до летального випадку.

Легка форма дифтерії схожа на ГРВЗ, яке більшість звикла лікавати самостійно, незважаючи на численні прохання лікарів і МОЗ не займатися самолікуванням.

При перших проявах будь – якого захворювання слід негайно звернутися до свого сімейного лікаря або лікаря – інфекціоніста, який призначить необхідні дослідження та призначить необхідне лікування.

Пам’ятайте, що наслідки дифтерії дуже небезпечні і можуть призвести до смерті або інвалідності.

Яке лікування дифтерії?

Лікування легкої форми дифтерії може відбуватися в домашніх умовах, в інших випадках – лікавання в межах інфекційного стаціонару, а при розвитку ускладнень – в умовах реанімаційного відділення лікарні.

При лікуванні дифтерії застосовують антибіотики, а також антитоксична дифтерійна сироватка. Також проводиться терапія, спрямована на підсилення імунітету та лікування супутніх захворювань.

Профілактика дифтерії

!!!Щеплення /вакцинація – один і єдиний дієвий спосіб профілактики дифтерії. Ні для кого не секрет, що вакцина не є 100% захистом, однак у разі захворювання, людина зі щепленням від дифтерії легше перенесе хворобу, ніж людина, у якої щеплення відсутнє.

! Пам’ятайте, що дорослим необхідно проводити ревакцинацію кожні 10 років після досягнення 16 років.

Якщо ви вже хворіли на дифтерію – це не означає, що ви не можете захворіти знову. 

У нас можна зробити щеплення як дітям, так і дорослим , звернувшись до свого сімейного лікаря, або у кабінет чергового лікаря (якщо людина не має декларації у закладі). Лікар проведе огляд та скерує на щеплення у кабінет щепллень. 

Бережіть себе та бідьте здорові! 

best seo companies